Cena stanowi najważniejsze kryterium wyboru drzwi wejściowych. Niemniej czy jest ono najważniejsze? Może się na przykład okazać, że cena drzwi jest absolutnie niewspółmierna do jakości ich wykonania. Nie zawsze drogi produkt to dobry produkt.
Drzwi wejściowe z PCW
Drzwi wykonane z PCW posiadają bardzo dobre parametry cieplne, bowiem ich współczynnik U wynosi aż 1-1,3 W/(m 2.K). Takie drzwi nie dość, że będą najtańsze, to będą popularne. Ich zaletą jest również to, że można je w łatwy sposób dopasować do rolet zewnętrznych, okien, czy nawet bramy garażowej.
Drzwi wejściowe z drewna
Drzwi wykonane z drewna to zdecydowanie drogi produkt. Posiadają ościeżnicę i ramę z klejonki drewnianej, a skrzydło zostało pokryte sklejką, płytą wiórową, albo HDF. Na powierzchni znajduje się szlachetny fornir z mahoniu, sosny, dębu, albo meranti.
Drzwi wejściowe wykonane z aluminium
Najdroższą opcją będą drzwi wejściowe wykonane z aluminium. Posiadają ościeżnicę i ramę z profili aluminiowych. Skrzydło zostało pokryte z arkuszy PCW, albo włókna szklanego. Są kojarzone z obiektami użyteczności publicznej. Niemniej jednak oferta tego rodzaju drzwi przeznaczonych do domów jednorodzinnych jest coraz szersza. Mogą one posiadać bardzo dobre parametry izolacji termicznej. Najlepsze posiadają współczynnik U na poziomie pasywnym - 0,47. Drzwi aluminiowe mogą posiadać duże rozmiary. Można je połączyć w zestawy wraz z naświetleniami o podobnej wielkości i utworzyć przeszkloną strefę wejściową.
Jak są wykonane? Zestaw drzwiowy jula wrocław
Zestaw drzwiowy złożony jest z ośnieżnicy, skrzydła, a także z progu. Skrzydło może mieć budowę płycinową, albo płytową. Skrzydło płytowe składa się z ramy pokrytej płytami. Zwykle jest ono dość grube. Wewnątrz takiego panelu umieszcza się materiał termoizolacyjny. Wewnątrz skrzydła znajdują się wzmocnienia wykonane z blachy aluminiowej, albo stalowej. Dlatego też skrzydło jest mocniejsze, sztywniejsze i bardziej odporne na ogień i włamania. Najwięcej drzwi posiada budowę płytową. Skrzydło płycinowe posiada także ramę, ale podzieloną na mniejsze pola, które zostały wypełnione płycinami. Takie drzwi są na ogół cieńsze i bardzo dekoracyjne, ale zawierają przy tym znacznie mniej termoizolacji.
.