Elektronarzędzia, czyli należy pamiętać o wiertarce
Dzięki nim wykonamy prace remontowe i wykończeniowe. Wywiercimy nimi otwory w ścianie. Obsługa wymaga tylko przeczytania instrukcji i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Wiertarka to niezbędnik absolutny. Od rodzaju prac zależy, czy będzie to wiertarka kątowa, bezudarowa, albo udarowa.
Do elektronarzędzi zaliczyć można także szlifierki, frezarki, polerki, albo też wyrzynarki.
Narzędzia ręczne, bardzo tani niezbędnik
To zwykle od nich rozpoczynamy kompletowanie domowego warsztatu. Można tutaj wymienić młotek, który posłuży do prac montażowych, ale i demontażowych. Warto również nabyć kilka kluczy o różnych rozmiarach. O ile sprawa z kluczami jest łatwa, o tyle ze względu na ilość możliwych końcówek, szereg zastosowań i rodzaj śrub, należy zastanowić się, które będą nam najbardziej potrzebne. Inne ręczne i niezbędne narzędzia to miary, zszywacze, czy też szczypce.
Artykuły żelazne – gwoździe i śrubki w twoim domu
Najlepiej jest nabyć śrubki i gwoździe w różnych rozmiarach. Należy skompletować również zestaw kołków montażowych, wybierzmy też najczęściej używane nakrętki. Takie akcesoria są bardzo tanie, ale w przypadku niewielkiej awarii będziemy je mieć od razu w domu.
Kilka słów o rdzy, czyli jak zadbać o swoje narzędzia
Kombinerki, śrubokręt, czy obcęgi to podstawowe narzędzia, które powinny znaleźć się w warsztacie złotej rączki. Szkoda, żeby nam one zardzewiały. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne szafki, skrzynki, czy regały.
Pamiętajmy również o tym, że najgorszym wrogiem narzędzi jest woda. Może dostać się ona do części wrażliwych na wilgoć i spowodować korozję. Żeby móc tego uniknąć zastosujmy specjalistyczne preparaty antykorozyjne i konserwujące. A jeśli na naszych narzędziach pojawiła się już rdza, pomocna będzie nam szczotka druciana, która może zostać w tym celu przymocowana do wiertarki. Następnym krokiem powinno być wymoczenie narzędzia w odrdzewiaczu, a na sam koniec zakonserwowanie smarem.
.