Są one zdecydowanie najczęściej wybierane do wykończenia wnętrz, dlatego też każdego roku powstają nowe i ciekawsze wzory. Płytki mogą być wykonane ze stali, szkła, czy też korka.
Potrafią imitować inne tworzywa, faktury i struktury. Są przy tym odporne na zabrudzenia i plamy, a ich wyczyszczenie możliwe jest dzięki zastosowaniu wody i detergentu.
Czy każdy może je samodzielnie położyć?
Położenie płytek nie jest aż takie trudne, niemniej jednak lepiej najpierw poćwiczyć tę czynność na przykład w pomieszczeniu gospodarczym. Istotne jest zaplanowanie ich rozmieszczenia, kupienie właściwych klejów i fug, jak również dokładne ułożenie. Oczywiście możemy również wynająć profesjonalną ekipę.
Trzeba dokładnie określić wielkość, kolorystykę i rodzaj płytek. Przykładowo we wnętrzach, które narażone są na wilgoć sprawdzą się płytki szkliwione. Ważna jest także ilość płytek, którą można obliczyć dzięki zmierzeniu powierzchni, na której zamierzamy je położyć.
Najczęściej stosowane są płytki ceramiczne. Ich dekoracyjne wzory zdobią nowoczesne kuchnie, salony, albo też łazienki. Ściany pokryte płytkami ceramicznymi stają się ciekawe i wielowymiarowe.
Ściany z korka
To połączenie ciepła i przytulności. Płytki wykonane z korka posiadają same zalety. Są trwałe, elastyczne, antystatyczne i łatwe do utrzymania czystości. Nadają się do każdego wnętrza. Jako, że są podobne do drewna, posiadają właściwości wygłuszające i pochłaniają nadmiar wilgoci.
Płytki kamienne
Poważne, ciężkie i dość kosztowne. Nadają się do bardzo eleganckich wnętrz. Płytki kamienne można nabyć w różnych rozmiarach. Możemy położyć je na wszystkich ścianach, albo tylko w kilku miejscach.
Płytki ze szkła, pleksi, albo blachy
Nowoczesny design idzie w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami, a takie są właśnie płytki wykonane ze szkła, pleksi, albo też blachy. Mają nie tylko gładką powierzchnię, ale również i bardzo oryginalną kolorystykę, niemniej są bardzo atrakcyjne. Na tafle odbijające światło można patrzeć przez wiele godzin.
.